Saturday, May 18, 2024

درس های مهم از تجربیات 20 کسب و کار آنلاین دنیا

نقل قول از محتوامون:

با گذشت زمان و روی کار آمدن کسب و کارهای انلاین تجربیات زیادی نیز در این راه به دست آمد که می توان برای شروع کار از آن ها استفاده کرد تا کسب و کارمان رونق بگیرد.

تجربیاتی که در ادامه خواهید خواند، گفته های یک مدیر فروشگاه اینترنتی می باشد که خواندنش خالی از لطف نیست:

دیر یا زود همه فروشگاه های سنتی مجبور می شوند به وب پناه ببرند و محصولات خود را از طریق وب سایت به فروش برسانند، حتی مشاغل خدماتی نیز به زودی مشتریان فیزیکی کمتری خواهند داشت و نیاز به ارائه خدمات آنلاین خواهند داشت، البته این اتفاق خواهد افتاد. قبلا هم اتفاق افتاده و کمتر کسب و کاری را در شهر می بینیم که وب سایت یا صفحه اینستاگرام نداشته باشد. بنابراین، یک راه عالی و امیدوارکننده برای رشد کسب و کار شما از طریق فروش وب سایت است.

چند برابر شدن درآمد، حقیقت یا دروغ؟

با توجه به تجربه ای که در فروش اینترنتی دارم صحت این موضوع را قاطعانه تایید می کنم البته نه تحت هیچ شرایطی… طراحی سایت فروشگاهی و فروش از طریق وب درآمد شما را چند برابر می کند به گونه ای که فروش سنتی دیگر چنین نیست. مهم. نمی دهید اما این مورد مستلزم رعایت مواردی است که بعداً مفصل توضیح خواهم داد. اما اگر امروز به کسب و کارهای بزرگی که با آنها سر و کار داریم توجه کنیم و سوابق کاری آنها را بررسی کنیم، برنامه کاملی از روند توسعه و رشد آنها به دست خواهیم آورد که می تواند الگوی خوبی برای ما نیز باشد.

ساختن یک کسب و کار موفق

در گام اول باید با دقت فکر کنید و برای کسب و کار خود برنامه ریزی کنید.

سعی کنید برنامه ریزی خود را برای آینده بسیار دقیق و با کوچکترین جزئیات انجام دهید زیرا از یک طرف نظرات شما را به واقعیت نزدیک می کند و از طرف دیگر باعث می شود برنامه ریزی کامل تری داشته باشید و بدانید که چه کاری انجام دهید. در هر موقعیت پروژه انجام دهید. مشاوره با صاحبان کسب و کار موفق، مشاوره با (مشاور کسب و کار) استراتژیست ها و طراحی یک استراتژی بلند مدت برای رشد و توسعه یا راه اندازی پروژه به شما کمک می کند تا به موفقیت برسید. در غیر این صورت نباید انتظار داشته باشید که درآمد چند برابر شود.

طراحی سایت فروشگاه،مدیریت فروشگاه اینترنتی

 

حتما تا به حال با افرادی برخورد کرده اید که برای کسب و کار و فروشگاه خود وبسایت طراحی کرده اند، اما بازخوردی از آن دریافت نکرده اند. باید تاکید کنم که صرف طراحی سایت فروشگاهی شما را بیل گیتس نمی سازد… آنچه اهمیت دارد دیدگاه و فعالیت های شماست. کاری است که در فروشگاه آنلاین خود انجام خواهید داد. به طور کلی مدیریت فروشگاه اینترنتی دارای 4 اصل اساسی است که در صورت رعایت آنها شما را به موفقیت و کسب درآمد چندین برابری سوق می دهد و عدم رعایت آنها جز زمان و هزینه ای که می سوزاند چیزی برای شما نخواهد داشت.

قبل از خواندن 4 نکته زیر باید بگویم اگر هنوز این مورد را جستجو نکرده اید نگران متن زیر نباشید. زیرا اولین و مهمترین چیز برای جذب خریدار جلب اعتماد مشتری است. بنابراین، اگر هنوز به دنبال نمادی نبوده اید، از بحث ما دور هستید. البته نگران نباشید.

اصل اول: صداقت در گفتار و رفتار

شما به عنوان مدیر یک فروشگاه باید در صحبت های خود چه حضوری و چه تلفنی و یا حتی در صفحات سایت به اصل صداقت احترام بگذارید. نگاهی به بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران و خاورمیانه یعنی دیجی کالا بیندازیم! صفحه مربوط به یکی از محصولات خود را باز کنید و به قسمت توضیحات محصول بروید، دیجی کالا اصل صداقت را به درستی رعایت کرده و برای محصولات تقلبی از برچسب های غیر اصلی استفاده کرده و مشکلات هر محصول را به طور کامل توضیح داده است، علاوه بر آن حتی برای مشتریان . امکان بازخورد کامل و بیان نقاط ضعف و قوت را فراهم می کند، برای مشتری مهم است که صداقت رفتار شما را درک کند تا بتواند کاملا به شما و فروشگاه شما اعتماد کند.

در قسمت دوم صداقت در رفتار عملی است که البته اهمیت بسیار بیشتری نسبت به صداقت در گفتار دارد، یعنی در واقعیت به تعهداتی که در تبلیغات و در سایت به مشتریان داده اید پایبند هستید. این عاملی است که باعث می شود در بین مشتریان و خریداران واقعی اعتبار کسب کنید تا مشتریان قبلی شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنند، این بهترین تاثیر را در جذب مشتری دارد. با رعایت اصل صداقت، مشتریان و بازدیدکنندگان فروشگاه شما خود را برای شما بازاریابی می کنند.

اصل دوم: اینجا باید کمال گرا باشید

طراحی های متنوع و ابزارهای مقایسه ای را تا حد امکان در اختیار بازدیدکنندگان و مشتریان قرار دهید. هرگز برای جذب مخاطب به خود نگویید “… بس است”، هرگز کافی نیست. استفاده از خدمات پیامکی برای عضویت در سایت و خرید و … به مخاطبان شما احساس امنیت و اطمینان می دهد و اعتماد مشتری را جلب می کند. فروشگاه اینترنتی شما باید از فرم ها و دکمه های پشتیبانی استفاده کند تا مشتری هر لحظه بتواند با شما در ارتباط باشد و پاسخ سریع دریافت کند. کمال گرایی فقط خیلی جاها شما را آزار می دهد، اما در این موضوع، هر چه بیشتر به دنبال کمال گرایی باشید، موفق تر خواهید بود. امکان بازگشت وجه، امکان پرداخت درب منزل، امکان بازگرداندن کالا و… از دیگر ابزارهای جلب اعتماد مشتری هستند.

اصل سوم: همه چیز را بگو

تلاش نکنید، باید همه چیز را کامل و جامع بگویید. شرح و معرفی محصول باید به گونه ای باشد که اگر فردی هیچ شناختی از محصول نداشته باشد بتواند محصول را به طور کامل و با جزئیات تصور کند. همچنین تمام نقاط قوت و ضعف را بیان کنید. متأسفانه در بین مدیران فروش این یک فکر مسموم رایج است که «بیان نقاط ضعف محصول باعث پرش مشتری می شود». این تصور کاملاً اشتباه است. شما باید خطرات استفاده از محصولات، مشکلات، نقاط ضعف و حقیقت نکات مثبت، کاربردها، ویژگی ها، نقاط قوت و غیره را بیان کنید.

در خارج از قسمت محصولات باید قوانین و روش های قیمت گذاری، ارسال، مرجوعی کالا، تخفیف و … را به صورت دقیق و کامل بیان کنید و تمامی مشخصات فروشگاه خود را به صورت کامل بیان کنید. شفافیت شما با مشتری باعث رضایت او و ایجاد حس اعتماد در فروشگاه شما می شود.

اصل چهارم: زیبا بیندیشید

شما نباید تخیل خود را به سود کوتاه مدت محدود کنید، همیشه سعی کنید زیبا فکر کنید. در کل جهان، شما تنها کسی هستید که محصولات و خدمات خود را با نام تجاری خود ارائه می دهید. هر چه کیفیت خدمات شما بالاتر باشد، برای شما و برندتان بهتر خواهد بود. این افکار و سطح نگرش شما نسبت به کسب و کارتان است که یک فروشگاه کوچک را به بزرگترین فروشگاه آنلاین خاورمیانه تبدیل می کند. کتاب بخوانید و سعی کنید الگوهای خوبی برای برنامه کاری و زندگی خود پیدا کنید.

مهمترین و اساسی ترین نکته در موفقیت یا شکست هر فروشگاه اینترنتی، مدیریت آن مجموعه است. به طور کلی، هر مجموعه فروشگاهی دارای یک تیم یا یک مدیر کل است که در بخش های مختلف تصمیم گیری می کند. در فروشگاه هایی که وب سایت فروشگاهی دارند، اما این کار باید به روش دیگری انجام شود. مدیر واحد فروش آنلاین باید از مدیریت مجموعه جدا باشد زیرا مدیریت فروشگاه اینترنتی نیاز به تخصص و تجربه کافی در این زمینه دارد و یک مدیر در فروشگاه اینترنتی باید با وب سایت، سئو، تبلیغات آشنا باشد. ، دیجیتال مارکتینگ، هنر طراحی و … به اندازه کافی دارند

بهترین راه برای مدیریت فروشگاه های اینترنتی، استخدام مدیر مجزا در قسمت فروش سایت یا قرارداد با تیم مدیریت سایت است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که فرد یا تیم مورد نظر برای مدیریت و پشتیبانی سایت فروشگاهی باید در طراحی سایت و سئو و بهینه سازی مهارت داشته باشد تا بتواند در زمان های مختلف خطاهای سایت و مشکلات سئو را پیگیری و رفع کند.

از کوچکترین نکات برای خود درس های بزرگ بگیرید.