Czym są kanały RSS

RSS, znany również jako bogate podsumowanie witryny lub po prostu syndykacja, pojawił się na scenie wiele lat temu, ale dopiero niedawno został przyjęty przez webmasterów jako sposób na skuteczne rozpowszechnianie treści. Kanały RSS zapewniają webmasterom i dostawcom treści możliwość dostarczania zwięzłych streszczeń potencjalnym czytelnikom. Tysiące komercyjnych witryn internetowych i blogów publikuje obecnie streszczenia treści w kanałach RSS. Każdy element w pliku danych zazwyczaj zawiera nagłówek; podsumowanie artykułu i link z powrotem do artykułu online.

Korzyści dla webmastera:
W miarę jak sieć staje się coraz bardziej zatłoczona, tiktok jak zarabiac webmasterzy starają się dostarczać świeże i aktualne treści dla odwiedzających ich witryny. Wielu webmasterów odkryło, że mogą z łatwością wykorzystywać informacje zawarte w kanałach RSS, aby dostarczać nowe treści internetowe.

Kanały RSS są tworzone w XML, który jest bardzo prostym językiem znaczników. Podobnie jak HTML, XML używa znaczników do identyfikacji pól. Webmasterzy mogą łatwo analizować kanał RSS i dynamicznie tworzyć strony internetowe zawierające nagłówki i streszczenia. Kanały będą stale aktualizowane, dostarczając stały strumień automatycznie generowanych nowych treści.

RSS umożliwia webmasterom:

1.) Zapewnij świeże i trafne treści na swojej stronie internetowej, które zachęcają użytkowników do powrotu.

2.) Ciągle zmieniająca się treść oznacza, że ​​pająki wyszukiwarek będą odwiedzać częściej.

3.) Zautomatyzuj dostarczanie treści.

Korzyści płynące z kanałów RSS nie ograniczają się do webmasterów, z technologii korzystają również internauci.

Korzyści dla internautów:
Piękno RSS polega na tym, że czytelnicy mogą szybko przeglądać nagłówki (tytuły) i czytać interesujące artykuły. Ponieważ informacje są skondensowane i dostarczane w jednym miejscu, użytkownicy mogą na ogół przeglądać więcej informacji w krótszym czasie. Dodatkowe informacje to tylko jedno kliknięcie. Najlepszy ze wszystkich czytelników wybiera kanały, które chcą zobaczyć, nie ma spamu z RSS. Jeśli nie jesteś całkowicie zachwycony treścią pojawiającą się w kanale, po prostu usuń go z czytnika. Technologia ta jest technologią pull, a nie push, co oznacza, że ​​treść nie jest narzucana konsumentom, którzy ściągają treści, które chcą zobaczyć.

RSS umożliwia użytkownikom:
1.) Łatwo lokalizuj informacje.

2.) Przeczytaj skondensowane informacje lub „soundbytes” z wyraźnie zaznaczonym i opatrzonym datą materiał tematyczny.

3.) Klasyfikuj i kategoryzuj informacje w sposób łatwy w nawigacji.